Doručení za 59 Kč se Zásilkovnou. Doprava zdarma od 999 Kč.

(+420) 774 759 760
Po-Pá: 8-16 h

Cyklistické rukavice

Ačkoli cyklistické rukavice nejsou úplnou nezbytností zejména pro příležitostné cyklisty, pokud se však chcete tomuto sportu věnovat pravidelně, pak tento doplněk oceníte.

Rukavice na kolo by měly splňovat řadu kritérií. Především by měly zabránit klouzání rukou z řídítek, měly chránit hřbety rukou a dlaně proti odření. Cyklistické rukavice by měly chránit dlaně před odřením a mozoly a během jízdy v chladnějších dnech zase před prochladnutím.

Pokud nerozdělujeme rukavice na dětské, dámské a pánské cyklistické rukavice, lze je dle konstrukce a střihu rozdělit na krátké, dlouhé a zimní rukavice na kolo.

Krátké cyklo rukavice bývají opatřeny poutky pro usnadnění manipulace. Dlouhé cyklistické rukavice zase chrání prsty v případě pádu z kola. Letní rukavice na kolo jsou vyrobeny z prodyšných materiálů zajišťujících správný odvod potu. Naopak zimní rukavice na kolo mají zateplení chránící ruce proti chladu.

Na SportPro.cz najdete pánské i dámské cyklistické rukavice, dětské cyklistické rukavice v krátkém i dlouhém střihu, rukavice na kolo v letní i zimní verzi.