Doručení za 59 Kč se Zásilkovnou. Doprava zdarma od 999 Kč.

(+420) 774 759 760
Po-Pá: 8-16 h

Lyžařské oblečení a vybavení

Lyžařské oblečení a vybavení

Mezi vůbec nejoblíbenější zimní sporty patří lyžování. Ať už běžkové, sjezdové lyžování nebo snowboarding, tenhle zimní sport jednoduše vede.

Na pobyt a aktivity na zasněžených svazích byste však měli být patřičně připravení, přičemž lyžařské oblečení je základ. Při jeho výběru je důležité, zda chcete oblečení vrstvit nebo si pořídit zateplenou bundu. Lyžařské bundy splňují jak ochrannou, tak i termoregulační funkci. Měly by splňovat hledisko voděodolnosti a prodyšnosti, nemluvě o tom, že všechny lyžařské bundy by vám měly poskytnout volnost pohybu při zimních aktivitách. Často mívají podlepené švy, kapsu na skipass nebo kapsu na brýle.

Podobné nároky jsou kladeny na lyžařské kalhoty. Musí být nepromokavé, musí vás ochránit před chladem a přitom zajistit dobrou prodyšnost a neomezit vás v pohybu. V nabídc SportPro.cz najdete například lyžařské kalhoty Trespass se šlemi, lyžařské kalhoty 4F s membránou a další jiné, které splní nároky i zkušených lyžařů.

Dětské lyžařské kalhoty mívají obvykle možnost nastavení výšky u šlí, aby se dobře přizpůsobily výšce dítěte. Pánské lyžařské kalhoty bývají také často vybaveny kšandami, jejichž úlohou je zabránit sjíždění kalhot během pohybu. Pro dámské lyžařské kalhoty platí stejná kritéria.

Na SportPro.cz najdete také další lyžařské oblečení a vybavení na lyže, jako například lyžařské helmy, zimní rukavice, lyžařské ponožky či termo prádlo, které se využívá jako spodní vrstva pod lyžařské oblečení.