Doručení za 59 Kč se Zásilkovnou. Doprava zdarma od 999 Kč.

(+420) 774 759 760
Po-Pá: 8-16 h

Technologie 4F

 

4F Dry

4F Dry je tkanina se speciální strukturou, která pomáhá optimální cirkulaci vzduchu, zajišťuje prodyšnost a dodá dám pocit svěžesti. Díky této technologii budete při tréninku rychleji v suchu.

4F Warm

4F Warm je prodyšná, speciálně navržená tkanina příjemná na dotek, která vás udrží v tepelném komfortu. Během vaší aktivity zajistí optimální teplotní rovnováhu.

4F Shell

4F Shell je tkanina, která vás uchrání před nepříznivým počasím a povětrnostními vlivy. Udržuje správnou teplotní rovnováhu a zároveň skvěle odvádí pot od těla.

4F Skin

4F Skin je technologie s plochými švy nebo s bezešvou konstrukcí pro dokonalé přilnutí oblečení přímo na tělo. Díky omezení či absenci švů je redukována možnost nežádoucího oděru pokožky. Pružná tkanina dobře přilne k tělu jako druhá kůže.

2 WAY STRETCH

2 Way Stretch je elastický materiál s odolnou vnější vrstvou. Oblečení z materiálu 2 Way Stretch skvěle padne a zajistí vám komfortní nošení.

4 WAY STRETCH

4 Way Stretch je vysoce roztažitelný materiál s odolnou vnější vrstvou. Tkanina je roztažitelná do všech 4 směrů, takže vás neomezí v žádném pohybu a významně zvýší váš komfort během nošení.

ACS

ACS představuje systém ventilace zad, která vám dodá pocit maximálního pohodlí a dokonalého odvětrávání. Zadní panel batohu je vyroben ze síťky a houby se speciální strukturou, která umožňuje volnou cirkulaci vzduchu.

AFS

AFS je systém ventilace zad založený na principu speciálně navržené kovové konstrukce, která dokáže zajistit dobrou ventilaci v kombinaci s omezením kontaktu batohu s tělem na nezbytné minimum. Poskytuje komfortní nošení batohu.

ALPHA-DRY

ALPHA DRY je technologicky pokročilá membrána, která se využívá především u trekových bot. Vyznačuje se vysokou voděodolností a prodyšností. Účinně obuv chrání proti promoknutí a díky přepravě částic vlhkosti na vnější stranu vám zajistí vysoký uživatelský komfort. Membrána ALPHA DRY má trvanlivou a pružnou konstrukci s vysokou odolností vůči znečištěním prachem a mastnotou i vůči odření. Díky tomu není přenos vlhkosti na vnější stranu narušen ani v případě, že je vnější prostředí znečištěné.

ANTIBACTERIAL

Technologie ANTIBACTERIAL udrží vaši pokožku v suchu a zajistí účinnou ventilaci. Materiál ošetřený touto technologií účinně odvádí pot a má také antibakteriální účinky, díky čemuž je zajištěna lepší tělesná hygiena a komfort i ve vysoce náročných podmínkách a extrémní námaze.

AQUATECH LAMINATION 3 LAYER

Materiál Aquatech Lamination 3 Layer je vyrobený ze 3 trvale propojených vrstev. Jedná se o tzv. trojvrstvý laminát, díky němuž vzniklá konstrukce vykazuje neobyčejně vysokou odolnost vůči poškození. Materiál je navíc také vodotěsný a větruvzdorný.

AQUATECH MEMBRANE 2 LAYER

Materiál Aquatech Membrane 2 Layer je prodyšný a dokáže efektivně odvádět vlhkost ven od těla. Vnitřní vrstvu látky udržuje suchou a nepropustí vodu dovnitř. Aquatech Membrane 2 Layer zajišťuje optimální rovnováhu mezi prodyšností, nepromokavostí a větrotěsností.

AQUATECH SOFTSHELL 3 LAYER

Aquatech Softhell 3 Layer je materiál nové generace s voděodolnou a vysoce odolnou svrchní vrstvou. Má vynikající tepelné vlastnosti a často bývá kombinován s vodotěsnými membránami. Tkanina je elastická, dobře prodyšná, lehká a ochrání vás před větrem. Materiál sám o sobě nezaručuje vodotěsnost.

COOLMAX

Mezi hlavní přednosti vlákna Coolmax patří zajištění dobré ventilace těla a udržení pokožky v suchu. Průřezu má vlákno Coolmax podobu čtyř nebo šesti kruhů, mezi nimiž se nachází užší místa. Vlákno s touto konstrukcí je schopno zajistit mnohem lepší prodyšnost a odvod tepla od těla, než přírodní vlákna, jako například bavlna.

DERMIZAX

Dermizax je technologicky pokročilá membrána, která vykazuje vysokou odolnost vůči silnému tlaku vody. Má vynikající prodyšnost, je voděodolná a větruvzdorná.

DRYCONTROL

Drycontrol je rychleschnoucí polyesterové vlákno, které zajišťuje dobrou ventilaci a udržuje pokožku v suchu. Toto vlákno dokáže efektivně odvádět pot a vlhkost od pokožky k vnějším částem látky, odkud se rychle odpařuje.

DURALON

Materiál Duralon má vysokou kvalitu a strukturu s unikátními vlastnostmi. Zajistí ochranu před povětrnostními vlivy a mechanickým poškozením. Speciální izolační vrstva zajišťuje ochranu před promoknutím materiálu.

DWR FINISHING

DWR Finishing (Durable Water Repellency) je materiál s trvalou impregnací odpuzující vodu a zajišťující voděodolnost. Vnější vrstvy tkaniny nevstřebávají vlhkost. Účinnost se v důsledku opakovaného praní postupně snižuje. Materiál se využívá pro výrobu fleecového i nepromokavého oblečení a stanů.

ERS

ERS je systém skokové regulace zad, pomocí něhož rychle a jednoduše přizpůsobíte výšku nosných popruhů batohu svým individuálním potřebám. Regulace se provádí páskami zakončenými suchým zipem.

EVERTEK

Evertrek je výrobcem vysoce kvalitních textilních materiálů určených k výrobě turistického oblečení. Tyto materiály se mohou chlubit různými vlastnostmi, například dobrým vstřebáváním potu, voděodolností, větruvzdorností a vynikající prodyšností. Jsou ideální pro výrobu outdoorového a fitness oblečení.

HOLLOWTECH

Hollowtech je polyesterová, syntetická tkanina, která je složená z vícekanálových vláken, která ve svých prázdných vnitřních místech dodatečně zadržují vzduch a skvěle izolují. Významnou vlastností těchto vláken je vysoká pružnost předcházející srážení se materiálu. Aby se snížilo tření mezi jednotlivými vlákny a zlepšila se pružnosti i při zachování nadýchanosti vložky, jsou jednotlivá vlákna potažena silikonovou vrstvou.

INNERTECH

Innertech je membránová vložka pokročilé technologie. Využívá se k výrobě rukavic a zajistí skvělou ochranu dlaní před vlhkostí a větrem. Speciální konstrukce polyuretanových elastomerů efektivně odvádí přebytečnou vlhkost až na vnější část izolované vrstvy.

MERYL

Meryl je hladká a jemná tkanina, pro jejíž výrobu se využívá nylonové trubkovité vlákno, které se vyznačuje perfektním vstřebáváním. Během vašich aktivit vám poskytne potřebný komfort, lze ji mechanicky prát a schne třikrát rychleji než bavlna. Meryl není třeba žehlit a snadno se čistí.

MICRO-TECH

Micro-Tech představuje vlákno fungující na principu zadržení vzduchu mezi vlákny a odrážení tepla unikajícího z těla. Toto mikrovlákno je lehké a má perfektní tepelné vlastnosti. Dokáže pohlcovat vlhkost v množství menším než 1% vlastní hmotnosti, takže se hodí pro vysokou vlhkost, přičemž neztrácí svoje izolační vlastnosti.

MICROTHERM

Microtherm je materiál zadržující tělesné teplo při zachování prodyšnosti. Je velmi teplý, jemný a lehký zároveň.

MICROTHERM EXTREME

Microtherm Extreme je materiál, který vám zajistí vysokou úroveň pohodlí i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Je vysoce kvalitní a zajistí udržení přirozené teploty.

NEOACTIVE

Termoaktivní přízové vlákno NeoActive vysokých kvalit a pokročilé technologie. Udržuje optimální tělesnou teplotu při zachování komfortu a volnosti pohybu.

NEOACTIVE SILVER

Vysoce kvalitní tkanina s ionty stříbra, která dokáže udržet stálou tělesnou teplotu. Díky iontům stříbra má tato tkanina antibakteriální vlastnosti. Materiál NeoActive Silver vám zaručí volnost pohybu a pocit svěžesti i při náročných tělesných aktivitách.

NEO-DRY LAMINATE 2,5 LAYER

Neo-Dry Laminate 2,5L je materiál pokročilé technologie s vysokými technickými parametry a hydrofobní membránou. Dokáže vnitřek oblečení udržet v suchu. Má unikátní vlastnosti, díky nimž optimálně přepravuje vlhkost na vnější stranu tkaniny a zároveň chrání tělo před nepříznivými povětrnostními podmínkami, takže se cítíte komfortně za každého počasí.

NEO-DRY LAMINATE 3 LAYER

Neo-Dry Laminate 3L je materiál pokročilé technologie s vysokými technickými parametry a hydrofobní membránou. Dokáže vnitřek oblečení udržet v suchu. Má unikátní vlastnosti, díky nimž optimálně přepravuje vlhkost na vnější stranu tkaniny a zároveň chrání tělo před nepříznivými povětrnostními podmínkami, takže se cítíte komfortně za každého počasí.

NEO-DRY MEMBRANE 3 LAYER

Neo-Dry Membrane 3 Layer je materiál pokročilé technologie, opatřený hydrofobní membránou s vysokými technickými parametry. Tento materiál udržuje vnitřek oblečení v suchu, zajistí přepravu vlhkosti na vnější stranu a ochrání vás před povětrnostními podmínkami a změnami počasí.

NEO-DRY SOFTSHELL 3 LAYER

Neo-Dry Softshell 3 Layer je materiál pokročilé technologie, opatřený hydrofobní membránou s vysokými technickými parametry. Tento materiál udržuje vnitřek oblečení v suchu, zajistí přepravu vlhkosti na vnější stranu a ochrání vás před povětrnostními podmínkami a změnami počasí.

POLARTEC

Pletenina Polartec se vyrábí ze 100% polyesteru. Má povrch se strukturou veluru, který tvoří vzduchové kapsy zadržující vzduch a udržující tělesnou teplotu. Materiál je proto schopen udržet teplo bez navýšení hmotnosti tkaniny. Polartec je prodyšný, odolný a rychle schne.

PRIMALOFT

Syntetické vlákno Primaloft má velice dobré izolační vlastnosti a voděodolnou vrstvu. Vyznačuje se výjimečnou lehkostí a prodyšností. Je antialergické. Využívá se pro výrobu sportovního oblečení také jako výplň spacáků.

RECCO

Recco představuje záchranný lavinový systém fungující na bázi odrážení rádiových vln. Systém se skládá z detektoru, kterým jsou vybaveny záchranné služby, a z reflektoru v podobě destičky, která je zatavená do umělé hmoty a zašitá v oblečení, popřípadě připevněná k obuvi.

SOFTSHELL

Softshell, materiál nové generace, má vynikající tepelné vlastnosti a svrchní vrstvu s vysokou odolností vůči odření. Materiál softshell je prodyšný, lehký, elastický a dobře vás ochrání před chladem i větrem.

SUPPLEX

Supplex je rychleschnoucí syntetické vlákno, které umožňuje každodenní praní oblečení bez obav, že by vám do dalšího dne nestihlo uschnout. Toto moderní vlákno dokonce i při intenzivním sportovním výkonu schne mnohem rychleji než jiné tkaniny, jako například bavlna.

SVS

SVS jsou suché zipy s výjimečně vysokou odolností. Při jejich výrobě je využíván speciální druh měkkého silikonu, který si dokáže udržet své vlastnosti a tvar i za velmi silného roztahování.

SYMPATEX

Sympa Tex je velice lehká a výjimečně elastická membrána s voděodolnými vlastnostmi a dobrou prodyšností. Jedná se o tzv. inteligentní hydrofilní membránu složenou ze sloučenin polyetylénu a polyesteru.

THERMODRY SYSTEM

Thermodry System představuje rychleschnoucí polyesterová vlákna. Mezi jejich největší přednosti patří zajištění dobré ventilace těla a udržení pokožky v suchu. Materiál dobře odvádí pot na vnější část tkaniny a odtud se pak vlhkost rychle odpařuje ven.

THERMODRY SILVER SYSTEM

Thermodry Silver System představuje rychleschnoucí polyesterová vlákna. Mezi jejich největší přednosti patří zajištění dobré ventilace těla a udržení pokožky v suchu. Materiál dobře odvádí pot na vnější část tkaniny a odtud se pak vlhkost rychle odpařuje ven. Ve vláknech Thermodry Silver System jsou navíc ionty stříbra s vysokými baktericidními vlastnostmi.

THINSULATE

Thinsulate je oteplovací materiál, který se využívá při výrobě rukavic, bund, kalhot, bot a čepic. Má unikátní technologii mikrovláken o tloušťce 2 – 5 mikronů, což je 10x méně než u jiných vláken syntetických zateplení a 25x méně než je tloušťka lidského vlasu.

TORAY

Toray je jedním z největších koncernů v oblasti výroby vysoce kvalitních polyesterových tkanin určených převážně pro evropský trh. Díky unikátní výrobní technologii a přísné kontrole dosahují tkaniny Toray té nejvyšší úrovně a kvality.

ULTRA LIGHT

Ultra light je ultra lehký materiál, který byl navržený s cílem dosáhnout co nejnižší hmotnosti oblečení a po sbalení také jeho malých rozměrů. Ideální pro aktivity, které vyžadují vybavení s nízkou hmotností a malým objemem.

VIBRAM

Vibram představuje druh podešve, se kterou se nejčastěji setkáte u horské a turistické obuvi. Velmi dobře dokáže přilnout k povrchu a je velice odolná vůči oděru. Dobře tlumí nárazy.

WINDPILE

WindPile je materiál nové generace reagující na klimatické podmínky. Jedná se o prodyšný materiál, který vás skvěle ochrání před chladem a větrem.

YKK

Japonská firma YKK je světově uznávaná společnost vyrábějící zipy, patentky a knoflíky. Vyrábí jak kovové, tak i spirálové a kostěné zipy, které se využívají u nejrůznějších druhů oblečení. Vyznačují se funkčností a vysokou kvalitou zpracování. Jsou spolehlivé i při dlouhodobém používání.

4F NEO-DRY MEMBRANE

NeoDry Membrane je membrána vyvinutá značkou 4F pro dobrou prodyšnost produktů a ochranu vůči dešti a sněhu. NeoDry vás udrží v suchu a ochrání vás před chladem. Čím vyšší má membrána parametry, tím vyšší vykazuje odolnost vůči vodě při zachování ventilace a prodyšnosti. Mezi největší výhody NeoDry Membrane patří voděodolnost, větruodolnost, vzdušnost, extra pohodlí a vodu odpuzující úprava.