Sportovní ponožky

Sportovní ponožky

Kvalitní sportovní ponožky jsou základem většiny sportovního oblečení. Ať už se věnujete jakémukoli sportu, ponožky by měly být pohodlné a vydržet větší zátěž. Některé sportovní ponožky jsou vyrobeny ze speciálních materiálů, zabraňujících tvorbě mikroorganismů na chodidlech. Standardním prvkem by pro sportovní ponožky měla být prošívaná pata a nejrůznější funkční a ochranné zóny. Oblast paty a špičky ponožek bývá zpevněná a zóna chodidla by měla poskytovat komfortní nášlap. Ideální je, pokud sportovní ponožky dobře odvádí pot a zajišťují dobrou ventilaci.

Vybírat je můžete samozřejmě především v závislosti na tom, zda sháníte ponožky pánské, dámské či dětské. V druhé řadě je nutné soustředit se na to, pro jaký sport je hodláte využívat. V naší nabídce najdete například golfové ponožky, fotbalové ponožky či lyžařské ponožky. Každý z těchto druhů je vyrobený právě za účelem provozování konkrétní sportovní aktivity a konstrukce ponožek je jim přizpůsobená.

V naší nabídce jsou zastoupeny produkty prestižních značek, a proto máte možnost vybrat si například ponožky 4F, Trespass nebo Under Armour. Spektrum parametrů, podle nichž výběr budete směrovat, je opravdu pestrý. Například golfové ponožky Under Armour mají tvarovanou patu a podporu klenby pro nižší únavu nohou. Lyžařské ponožky 4F disponují tlumícím systémem absorbujícím otřesy a eliminujícím tření. Kvalitu sportovních ponožek zvyšuje také ventilační systém, výztuhy na prstech nebo pružné manžety, které ponožku drží na svém místě.