Sportovní kraťasy

Sportovní kraťasy

Zejména pro letní měsíce a indoor sporty jsou ideální sportovní kraťasy. Jsou pohodlnou a zároveň vzdušnou variantou dlouhých sportovních kalhot, takže jsou velice praktické a vzhledem k velkému množství designů i střihů také atraktivní. V zimě je můžete využít na halové sporty, v létě zase na outdoorové aktivity. Při výběru je důležité řídit se tím, na jaký sport hodláte kraťasy využívat, tedy hledáte-li běžecké kraťasy, fitness šortky, kraťasy na kolo nebo běžnou turistiku. Každý z těchto i dalších druhů má specifické vlastnosti, aby dokázal vyhovět vašim nárokům na kvalitní sportovní kraťasy ideální právě pro konkrétní aktivitu.

Dámské sportovní kraťasy a šortky můžete využít pro nejrůznější účely. Například dámské běžecké kraťasy jsou obvykle vyráběny z prodyšného a ultra lehkého materiálu, který dobře cirkuluje vzduch. Model obvykle doplňuje také reflexní prvek pro lepší viditelnost i za zhoršených světelných podmínek. V některých případech je konstrukce obohacena o mesh panely, které napomáhají lepší prodyšnosti. Podobné vlastnosti mají také pánské běžecké kraťasy. U většiny modelů najdete boční kapsy či zadní kapsičky. V některých případech je střih obohacen o vnitřní kapsičku pro mobilní telefon.

Pro sportovní kraťasy se nejčastěji využívají materiály jako bavlna, teplákovina či ultra lehké funkční materiály, popřípadě kombinace umělých vláken, bavlny a síťovaných vsadek či podšívek. Výjimkou nejsou ani kraťasy s chladivým povrchem, který má schopnost rychlého schnutí, šortky z polyamidových vláken odpuzujících vodu nebo sportovní kraťasy, které vám poskytnou ochranu před UV zářením. Kraťasy jsou velmi praktickým kouskem oblečení, ať už se chystáte navštívit posilovnu, vyrazit na túru do hor nebo pokud si chcete zaběhat.