Sportovní kalhoty

Sportovní kalhoty

Ať už je vaším oblíbeným sportem běh či golf, ať už vyznáváte horskou turistiku nebo se chystáte na lyže, základem takřka pro všechny sporty jsou sportovní kalhoty. Od těch klasických se samozřejmě liší v řadě detailů i v zásadních věcech. Sportovní kalhoty by měly být především pohodlné a jejich střih by měl být uzpůsoben maximálnímu rozsahu pohybů při vašich sportovních aktivitách. V konstrukci kalhot bývají často ploché švy zajišťující komfortní nošení a eliminující možnost oděru pokožky. Pro jejich výrobu se často také využívají nejrůznější revoluční materiály ošetřené moderními technologiemi či impregnací.

Protože pojem „sportovní kalhoty" je poměrně dost široký, uveďme základní kategorie, do nichž lze tento druh oblečení rozdělit.

Lyžařské kalhoty se hodí pro všechny zimní sporty bez omezení. Jak pánské, tak i dětské a dámské lyžařské kalhoty se vyrábí ve variantě s kšandami nebo bez nich, obvykle jsou vybaveny množstvím kapes a nastavitelným obvodem pasu. Použité materiály mají různý stupeň voděodolnosti a prodyšnosti. V kategorii pánské lyžařské kalhoty najdete množství designově zajímavých modelů, stejně tak jako v kategorii dámských a dětských modelů. V naší nabídce najdete množství zajímavých produktů s vysokou kvalitou. Vybírejte například lyžařské kalhoty 4F a budete mít jistotu komfortu a toho, že na svazích budete nepřehlédnutelní!

Pánské, dětské i dámské sportovní kalhoty se velice často vyrábí ze softshellového materiálu. V zimě vás příjemně zahřejí a v létě zase zajistí dobrý odvod vlhkosti. Softshellové kalhoty mají dobrou tepelnou odolnost, jsou prodyšné a díky mnohdy využitým technologiím také nepromokavé. Letní softshellové kalhoty jsou tenčí a lehčí, nicméně plně funkční a s vynikající prodyšností.

Velmi oblíbené jsou také outdoorové kalhoty uzpůsobené outdoorovým aktivitám a pohybu v přírodě. Využít se dají také pro lyžování, snowboard či bruslení. Obvykle jsou tyto sportovní kalhoty lehké a mají funkční konstrukci s řadou vychytávek a kapes.

Golfové kalhoty mají za úkol především umožnit vám maximální rozsah pohybu při odpalu a hře. Ne vždy musí mít klasický vzhled, přesto je lze klidně využívat i pro běžné nošení. V golfu není žádná barva tabu, a proto se při jejich výběru nemusíte ničím limitovat. Mezi špičku na trhu se řadí golfové kalhoty Under Armour, které můžete nalézt také v naší nabídce.

Nabídka Sport Pro zahrnuje především sportovní kalhoty prestižních značek, a sice například 4F, Trespass či kalhoty Under Armour. Každá z těchto značek využívá pro výrobu sportovních kalhot nejrůznější jedinečné technologie. Uveďme například HearGear, technologii, díky které materiál dobře odvádí pot od pokožky, takže zůstanete i v teplých dnech v suchu. Naopak v zimním období se využívá technologie ColdGear, která využívá dvouvrstvou tkaninu, v níž cirkuluje tělesné teplo, takže i v chladném počasí zůstanete v teple. Díky padnoucímu střihu sedí dětské, dámské i pánské sportovní kalhoty těchto značek dokonale na každou postavu.